Raketový New Beetle

Written by Beczi on sobota, 02 červen 2012. Posted in Zpravodaj, Tuning

Američan Ron Patrick byl nejspíš zklamán nízkým výkonem svého Volkswagenu New Beetle a proto jej obohatil o tryskový motor s výkonem 1350 koní! V naší zemi by tohle auto bylo jen pro parádu a neprošlo by určitě ani STK, ale „šílené“ americké zákony (ve státě California) dovolují s něčím takovým dokonce legálně jezdit po silnici!
Konstruktérem je Ron Patrick. Tento New Beetle má dva motory. Přední benzínový na pohon předních kol a tryskový motor na pohon zadních kol. Tyto motory mohou pracovat oba současně. Vůz byl postaven pod úmyslem užít si co nejdivočejší legalní jízdu. Skládá se z většiny originálních součástí VW. Přidán byl jen tryskový motor o průměru trysky 14", který automobilu dodává výkon 1350 koní. Upraven byl i interiér tak, aby se do něj motor vlezl. Dále byla uvnitř automobilu zesílená zadní část konstrukce a tím je automobil bezpečný a snadno se ovládá. Reakce lidí, které tento vůz na silnicích vyvolává, jsou ohromné. Dokazuje to i účast na mnoha světoznámých výstavách automobilů kterými byly San Francisco Custom Car Show, Grand National Roadster Show in Pomona, a Detroit Autorama. V USA je sice New Beetle běžný, ale s tryskovým motorem je tam nejspíš pouze jedinný. U nás v ČR zatím naštěstí New Beetle vzbuzuje pozornost i bez tohoto vylepšení ;-) .


Tryskový motor má označení General Electric Model T58–8F. Motor se otočení až na 26000 ot / min (při nečinnosti na 13000 ot / min). Výkon motoru je 1350 hp. Váží pouze 136 kg.
New Beetle byl pro tento typ motoru vybrán záměrně. Ve stříbrné barvě působí elegantně a tryskový motor jen dolaďuje jeho ladné tvary a dodává mu patřičný výkon. I zadní kufr se k tomuto motoru náramně hodí. Vše zůstalo zachováno původní, jen je v něm otvor pro trysku. Funguje i kontrolka otevření kufru na palubní desce :)  . Okolo přístrojové desky byly přidány přídavné budíky. Jejich zadní stana je nezakryta schválně, aby byly vidět všechny hadičky a vodiče, které vedou k motoru. Tři umístěné budíky zobrazují otáčky/min, tlak oleje a teplotu turbíny. Teplota uvnitř turbíny nesmí dosáhnout vyšší teploty než 650°C, jinak by mohlo dojít k poškození motoru. Páka k ovládání tryskového motoru je umístěna hned velde řadící páky.

Komentáře (1)

  • Beczi

    Beczi

    03 červen 2012 v 10:06 |
    Ještě křídla a může odletět

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek